Strefa Kienta

Logowanie do konta klienta
Login: 
Hasło: 
 
 Zarejestruj się jako nowy klient »

Firma EUROCOM

Dowiedz się - dlaczego warto nam zaufać?

EUROCOM jest krakowską firmą, dostarczamy klientom towary najwyższej jakości. Specjalizujemy się w sprzedaży elektroniki użytkowej jak systemy zabezpieczeń i kontroli dostępu, radia CB, nawigacje GPS, domofony oraz videofony.

więcej »

Nowości w naszej ofercie

Zobacz ostatnio dodane produkty

Nie wiesz co wybrać?
Potrzebujesz fachowej porady?
Zadzwoń, Napisz.
Skomponujemy ofertę idealnie dobraną do twoich potrzeb.
Pracujemy w godz. od 8.15 do 16.30
mail: biuro@videofon.pl

tel. 12 429 39 04

GSM 531 988 900

W ofercie systemy wieloabonentowe firmy COMMAX

Znajdź produkt: Cena od: Cena do: Marka: Kategoria:  

Powrót do: Nowości

Cichy zabójca - Czad

Cichy zabójca - Czad

Każdy z nas marzy o bezpiecznym domu. Często to pojęcie kojarzone jest z ochroną, monitoringiem, oraz innymi urządzeniami kontroli dostępu. Statystyki jednak pokazują iż największym zagrożeniem człowieka w domu są tak zwani cisi zabójcy czyli różnego rodzaju gazy trujące, lub wypierające tlen z otoczenia. Ostatniej zimy w Polsce na skutek zaczadzenia zginęło około 100 osób. W celu zabezpieczenia się przed zatruciem czadem można zainstalować różnego rodzaju czujniki czadu.

Czujniki czadu

 

Tlenek węgla (CO) często nazywany czadem, jest gazem bezbarwnym, bezwonnym, bez smaku a przede wszystkim silnie trującym. Jest nieco lżejszy od powietrza i powstaje w skutek niepełnego spalania czyli wówczas gdy jest niedostateczny dopływ tlenu.

 

Już przy stężeniu 0,02% (200 PPM) tlenku węgla w powietrzu człowiek odczuwa lekki ból głowy, zmęczenie, nudności oraz zawroty głowy. Gdy stężenie czadu wzrośnie dwukrotnie (400 PPM) istnieje zagrożenie życia po upływie 3 godzin. Przy stężeniu 0,08% (800 PPM) następuje utrata przytomności po około dwóch godzinach zaś śmierć po ponad 2 godzinach. Przy stężeniu 1,28% (12800 PPM) następuje natychmiastowa śmierć. Początkowe objawy są podobne do zatrucia pokarmowego, co często jest mylnie diagnozowane. Dodatkowym niebezpieczeństwem jest fakt, iż tlenek węgla jest trucizną, która kumuluje się w organizmie. To powoduje iż przebywanie nawet przez krótki czas w pomieszczeniach o wysokim stężeniu czadu lub dłuższe przebywanie w pomieszczeniach o niskim stężeniu czadu, może spowodować nieodwracalne zmiany w organizmie człowieka.

 

Wszystkie czujniki czadu dostępne w naszej ofercie włączają alarm już przy stężeniu od 50 do 300 PPM, ostrzegając przed zagrożeniem Część z czujników tlenku węgla posiada dodatkowe opcje jak możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń (wentylator, system alarmowy, dialer telefoniczny) i w momencie zadziałania alarmu uruchamiają je.

 

Instalacja czujnika tlenku węgla

 

Ze względu na fakt, iż masa tlenku węgla jest zbliżona do masy powietrza, gaz ten rozprzestrzenia się w całej objętości pomieszczenia. W związku z tym przy instalacji czujnika czadu należy pamiętać aby znajdował się on w strefie oddychania, najlepiej na wysokości około 150cm nad podłogą co dodatkowo ułatwi również jego obsługę. Detektor tlenku węgla należy umieścić w odległości do 2 metrów od urządzeń, które mogą być źródłem czadu. Jeżeli w budynku planowany jest tylko jeden czujnik czadu należy go umieścić w pobliżu sypialni. Zaleca się instalację na każdym piętrze budynku przynajmniej jednego detektora czadu w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Czujników czadu nie należy montować w miejscach o dużym przepływie powietrza, czyli w pobliżu kratek wentylacyjnych, wentylatorów, drzwi oraz okien. Pomiar wówczas może być zakłócony przez ruch świeżego powietrza i detektor może nie zadziałać. Należy unikać instalacji czujnika w miejscach o dużej wilgotności oraz pamiętać by w pobliżu nie rozpylać aerozoli.Link związany: http://videofon.pl/index.php?m=Product_Listing&search_product=czad&amount_from=&amount_...

Najczęściej kupowane: