Strefa Kienta

Logowanie do konta klienta
Login: 
Hasło: 
 
 Zarejestruj się jako nowy klient »

Firma EUROCOM

Dowiedz się - dlaczego warto nam zaufać?

EUROCOM jest krakowską firmą, dostarczamy klientom towary najwyższej jakości. Specjalizujemy się w sprzedaży elektroniki użytkowej jak systemy zabezpieczeń i kontroli dostępu, radia CB, nawigacje GPS, domofony oraz videofony.

więcej »

Nowości w naszej ofercie

Zobacz ostatnio dodane produkty

Nie wiesz co wybrać?
Potrzebujesz fachowej porady?
Zadzwoń, Napisz.
Skomponujemy ofertę idealnie dobraną do twoich potrzeb.
Pracujemy w godz. od 8.15 do 16.30
mail: biuro@videofon.pl

tel. 12 429 39 04

GSM 531 988 900

W ofercie systemy wieloabonentowe firmy COMMAX

Znajdź produkt: Cena od: Cena do: Marka: Kategoria:  

Powrót do: Nowości

Cichy zabójca – Gaz

Cichy zabójca – Gaz

Innymi cichymi zabójcami są gazy palne jak gaz ziemny czyli metan oraz LPG czyli propan-butan, często nazywane potocznie jako gaz. Właśnie te gazy najczęściej można spotkać w naszych domach jako paliwo do ogrzewania i gotowania.

Metan inaczej zwany gazem ziemnym jest w temperaturze pokojowej bezwonnym i bezbarwnym gazem. To właśnie on zasila nasze kuchenki gazowe w domach i mieszkaniach. W przypadku ulatniania się tego gazu i mieszania z powietrzem już przy stężeniu objętościowym 4,5% może dojść do groźnych w skutkach eksplozji..

 

 
W przypadku LPG, który jest gazem zasilającym nie tylko samochody, ale także kuchenki gazowe na butle oraz ogrzewanie w niektórych domach. Podobnie jak metan również propan-butan jest gazem bezbarwnym i bezwonnym, zaś przechowywany jest w butlach jako ciecz.

 Czujnik czadu, gazu i dymu

 W celu podniesienia bezpieczeństwa użytkowników urządzeń gazowych zarówno gaz ziemny jak i LPG są nawaniane, co umożliwia szybkie zarejestrowanie zagrożenia. Pomimo tego warto instalować dodatkowe czujniki gazu w miejscach gdzie znajduje się instalacja gazowa. W szczególności odbiorniki gazowe jak kuchenki, zawory lub też rozdzielacze. Warto również zainstalować tego typu detektory gazu we wszystkich pomieszczeniach gdzie znajdują się butle gazowe. Nie ważne czy są znajdują się one tam okresowo, czy na stałe.
 

 
W zależności od gazu występującego w naszym domu, bądź mieszkaniu czujniki gazu umieszcza się na różnych wysokościach. Jeżeli gazem zasilającym nasze kuchenki jest metan, czyli gaz ziemny wówczas należy detektor gazu zainstalować wysoko. Metan jest gazem lżejszym od powietrza i w przypadku nieszczelnej instalacji gaz będzie gromadził się pod sufitem. Czujnik gazu ziemnego należy zainstalować w odległości nie większej niż 1m od sufitu. Zaleca się zamontowanie detektora w odległości ok. 30 cm. od sufitu.

 
 Czujnik czadu i dymu

Mieszanina propan-butanu jest cięższa od powietrza i gromadzi się przy podłodze. Czujniki LPG należy zainstalować nisko, maksymalnie na wysokości 1m od podłogi. Zalecana wysokość do montażu detektora propan-butanu jest to ok. 30 cm. od podłogi.

 

 Tak jak w przypadku każdego czujnika gazu, nie powinno się instalować detektorów w pobliżu wentylatorów, okien, drzwi, a także w pobliżu źródeł pary wodnej i oparów oleju. Na ogół czujniki gazu i LPG powodują załączenie alarmu gdy stężenie gazu w powietrzu jest w stężeniu dziesięciokrotnie niższym od mieszanki wybuchowej. Czujniki gazu i propan-butanu znajdują się  w naszej ofercie.
Link związany: http://videofon.pl/index.php?m=Product_Listing&search_product=gazu&amount_from=&amount_...

Najczęściej kupowane: